Aktuality zo Slovenska

Slovensko má už svoje symbolické zastúpenie v bruselskom parku Mini-Europe - maketu Kostola svätej Alžbety z Bratislavy, známejšieho pod názvom Modrý kostolík. Belgickí odborníci si ho vybrali najmä pre jeho zaujímavý secesný štýl a originálny farebný odtieň. V parku Mini-Europe, založenom v roku 1989 je umiestnených 350 modelov historických pamiatok z vyše 80 európskych miest.

Ženy na Slovensku sú vzdelanejšie ako ženy v starých 15 krajinách Európskej únie a v SR je tradične vysoká zamestnanosť žien - konštatovala na workshope Rovnosť príležitostí žien a mužov v politike sociologička Silvia Porubänová.

Voľby do Národnej rady SR by koncom mája vyhral Smer-sociálna demokracia s 28,3 percenta hlasov. Druhá by bola SDKÚ s 12,1-percentnou podporou voličov a tretia ĽS-HZDS s 11,1 percentami odovzdaných hlasov. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu Odboru mediálneho výskumu Slovenského rozhlasu, ktorý sa uskutočnil v dňoch 16. - 22. mája 2006  na vzorke 3124 respondentov.
Akciová spoločnosť Kúpele Bojnice ukončila finančný rok 2005 so ziskom takmer 50,2 milióna Sk. To bola úroveň rovnaká ako v roku 2004 a viac ako dvojnásobná oproti roku 2003, približne 22 milióna Sk. Predstavitelia spoločnosti očakávajú, že v roku 2006 kúpele opäť dosiahnu kladný hospodársky výsledok.

Strata Slovenského rozhlasu za prvé štyri mesiace tohto roka je 68  miliónov Sk. Tlačová tajomníčka SRo Adriana Jobbiková informovala, že predpokladaná strata SRo na tento rok by po prijatí úsporných opatrení mala dosiahnuť 185 miliónov Sk. Záväzky SRo ku koncu tohto mesiaca pritom dosiahli 322,8 milióna Sk.

-ff-

Kam dál?