KINO: THE VILLAGE & THE LADYKILLERS

THE VILLAGE

Scenár a réžia: M. Night Shyamalan
Hudba: James Newton Howard
Kamera: Roger Deakins
Hrajú: Joaquin Phoenix, Adrien Brody, Sigourney Weaver, William Hurt, Bryce Dallas Howrad

34-ročný indicko-americký režisér M. N. Shyamalan má za sebou „tajomnú filmovú minulosť“. Jeho posledné tri filmy (prvé dva s Bruce Willisom -  The Sixth Sense,  Unbreakable a Signs s Mel Gibsonom), boli nakrútené v duchu záhadného mysticizmu a priniesli mu nielen uznanie kritikov, ale aj priazeň a obdiv miliónov nadšených divákov.

Najnovší projekt tohto umelca nesie názov The Village a zdá sa, že bude úspešne pokračovať v predchádzajúcich tradíciách. Jeho dej sa odohráva na sklonku 19. storočia v americkej Pennsylvánii. Tu, v malej osade obklopenej hlbokými nepreniknuteľnými lesmi sa onedlho stretne Dobro s tajomným nevyspytateľným Zlom. Obyvatelia osady totiž žijú v presvedčení o existencii záhadných bytostí skrývajúcich sa v okolitých lesoch, a preto sa dlhú dobu nikto neodvážil do nich vstúpiť. Ale teraz je tu mladý odvážlivec, odhodlaný prekročiť zakázanú hranicu...


THE LADYKILLERS

Réžia: Ethan a Joel Coen
Scenár: William Rose, Ethan Coen, Joel Coen
Hudba: Carter Burwell
Kamera: Roger Deakins
Hrajú: Tom Hanks, Irma P. Hall, Marlon Wayans, Ryan Hurst, J. K. Simmons, Tzi Ma, Diane Delano

Remake úspešnej anglickej krimikomédie z roku 1955 scenáristu a spisovateľa Williama Rosa The Ladykillers v réžii bratov Coenovcov, sľubuje vtipnú zábavu na úrovni. Jej hrdinom je falošný profesor (Tom Hanks), ktorý chystá veľkú lúpež. Spolu so svojimi komplicmi sa nasťahuje do domu zbožnej starej dámy pod zámienkou, že sú hudobníci a hľadajú vhodný priestor pre nácvik chrámovej hudby. Stará pani však nie je vôbec taká naivná, ako si zlodejská spoločnosť myslela a ich totožnosť čoskoro odhalí. Gangstrom preto neostáva nič iné ako svoju domácu zlikvidovať. Lenže kto z nich bude tým „vyvoleným nešťastníkom“, ktorý má tento hrozný čin vykonať?

-ff-

Kam dál?