Aké sú nové obmedzenia v Melbourne?

Aké sú nové obmedzenia v Melbourne?

Drahí naši Gretjmeťáci, prinášame vám najnovšie informácie ohľadom lockdown v Melbourne

Uzatváranie a opätovné otváranie medzištátnych hraníc sa stalo veľmi komplikovaným, najmä ak sa snažíte naplánovať cestu. Pomocou austrálskeho medzištátneho karanténneho zoznamu môžete vidieť kam môžete cestovať a či budete musieť absolvovať karanténu na základe špecifických pravidiel štátu alebo územia.

Zatiaľ čo v posledných týždňoch bolo v niektorých predmestiach v Melbourne zavedené opatrenie "stay at home", toto opatrenie sa teraz rozšírilo do celého Melbourne, aby sa pokúsili zastaviť šírenie COVID-19. 

Aké sú nové obmedzenia v Melbourne?

Výrazné zvýšenie počtu prípadov „COVID-19“ má za následok rozšírenie stay at home opatrenia. Je to veľmi znepokojujúce, pretože to znamená, že vírus bol hlavne prenášaný lokálne. V súčasnosti je však zdroj infekcie neznámy. Z tohto dôvodu je ťažké sledovať, kde a kam sa koronavírus rozšíril.

S cieľom bojovať proti tomuto rozšíreniu zrealizoval premiér štátu Victoria opatrenie "stay at home" pre všetky metropolitné mestá Melbourne a Mitchell Shire od stredy 8. júla 2020, 23.59 hod. Úplný zoznam postihnutých predmestí nájdete tu.

Obmedzenia budú platiť do stredy 19. augusta 2020, do 23.59 hod.

Čo znamená opatrenie stay at home?

Ak v súčasnosti žijete v niektorej z postihnutých oblastí, môžu existovať iba štyri dôvody prečo môžete opustiť domov:

- Idete do práce (ak nemôžete pracovať z domu) alebo do školy

- Z dôvodu starostlivosti alebo zo súcitných dôvodov alebo kvôli lekárskemu ošetreniu

- Idete na denné cvičenie (iba vonku a obmedzené na dve osoby alebo členov tej istej domácnosti)

- Idete po jedlo a ďalšie náležitosti

Po  Melbourne alebo Mitchell Shire sa budete môcť pohybovať iba z týchto štyroch dôvodov. Opatrenie je platné podľa zákona a musí byť dodržané. Za porušenie sú pokuty na mieste.

Čo sa ešte uzavrie?

Firmy sa vrátia k prísnemu dočasnému zatvoreniu a obmedzenému obchodovaniu, ktoré sa uskutočnilo počas vrcholu vírusu v Austrálii. To znamená, že kaviarne, reštaurácie a hotely môžu zabezpečiť take away objednávky. Zariadenia, ako sú telocvične, sa zatvoria. Podrobnosti o obmedzeniach nájdete tu.

Môžem navštíviť niekoho, kto žije v týchto oblastiach?

V súčasnosti nie. Ak je váš partner niekde inde, budete ho môcť navštíviť, musíte sa však riadiť obmedzeniami pobytu doma. Vo vašej domácnosti nie sú povolení žiadni ďalší návštevníci. Vonkajšie stretnutia sú obmedzené pre maximálne 2 osoby.

Kedy bude opatrenie stay at home ukončené?

Obmedzenia budú platiť do stredy 19. augusta 2020, 23.59 hod.

Ak žijete v týchto postihnutých oblastiach, je nevyhnutné, aby ste dodržiavali pravidlá uvedené v nariadení a aby ste chránili seba aj ostatných.

Pre všetkých našich študentov, hlavne tých ktorí sa nachádzajú sa v Melbourne:

Ak niečo potrebujete, bez akéhohoľvek zaváhania nás kontakujte a budeme sa vám snažiť pomôcť.

Sme tu stále s vami v akejkoľvek situácii :)

Váš G8M8 tím

Kam dál?