AKTUALITY ZO SLOVENSKA

AKTUALITY ZO SLOVENSKA

Tetovanie vyhľadáva čoraz viac mladých Slovákov

Tetovanie pokožky sa teší na Slovensku najmä medzi mladými ľuďmi čoraz väčšej obľube. Vpichovanie farebných obrazcov do pokožky už mnoho Slovákov nevníma ako ozdobu kriminálnikov, ale ako skrášľovací doplnok svojho tela. Niektorí strach z tetovacej ihly prekonajú preto, aby si dali natrvalo “vpísať” do kože meno svojich detí, iní chcú mať na tele svoj šťastný talizman, ďalší chcú kráčať s dobou.

“Niekto si to dáva len preto, že je to dáky módny fenomén, niekto si to dáva povedzme z dákych vnútorných pohnútok, niekto sa rozíde, niekomu sa narodí dcéra-syn,” povedal Milan Bartoň z bratislavského štúdia The Art of Akmal, ktorý sa tetovaniu venuje 13 rokov.

“Dnes už tetovanie patrí k bežnému spôsobu skrášľovania tela,” dodal. Tetovanie je podľa neho aj umenie a mnohí klienti si dávajú záležať na tom, čo sa natrvalo “vpíše” do ich tela. “Záleží im na tom, čo a ako majú vytetované. Takže nedávajú si hocičo a idú po estetických veciach,” tvrdil.

“Už prešli predsudky, čo boli predtým,” potvrdil tiež majiteľ bratislavského štúdia Black Tattoo. Podľa oslovených tetovacích štúdií sa cena odvíja od náročnosti obrazca.

Menej náročný menší obrázok stojí podľa Gajlíka od 35 eur. Náročnejšie vzory si vyžadujú okrem vyšších cien aj niekoľkohodinové viacnásobné sedenie pod tetovacou ihlou.

- mk -

Kam dál?