Austrálčania sú veľmi nápomocní a milí!

Austrálčania sú veľmi nápomocní a milí!

Aký bol prvotný impulz vycestovať do Austrálie? Ako si sa rozhodla, čo ťa postrčilo k tomu ozvať sa vôbec agentúre a opýtať sa na možnosť štúdia?

Môj prvotný impulz rozhodnúť sa vycestovať do Austrálie bola zmena. Cítila som, že stagnujem a potrebujem nejakú novú výzvu. Z môjho pohľadu mi štúdium na vysokej škole na Slovensku nedalo nič. Mala som problém sa zamestnať  v odbore a preto som stále vyhľadávala prácu v zahraničí. Stretla som veľa ľudí z rôznych krajín sveta a práve zážitky cestovateľov, ktorí navštívili Austráliu ma očarili. Všetko znelo tak dokonalo. Urobila som si rýchly prieskum možností a natrafila som na agentúru G8M8. Páčila sa mi prehľadnosť a dostupnosť informácii, ktoré webová stránka obsahuje, pretože som bola schopná nájsť odpoveď na každú otázku čo mi prišla na um. Rozhodla som sa teda obohatiť svoje vzdelanie a skúsiť štúdium v Austrálii. 

Čo ťa na Austrálii prekvapilo, naplnili sa tvoje očakávania?

Na Austrálii ma prekvapilo hlavne správanie Austrálčanov. Všetci sú nápomocní a veľmi milí. Ocitla som sa v rôznych situáciách, kde som potrebovala pomoc a ani len raz sa mi nestalo, že by som bola odmietnutá alebo cítila nekomfort pretože každý sa len usmeje a hneď je ochotný pomôcť. 

Čo ťa v Austrálii najviac prekvapilo, v čom vidíš rozdiel? Čo pre teba po prílete bolo najťažšie?

Po prílete bolo najťažšie sa “zorientovať” a zachovať chladnú hlavu. Som perfekcionista a mám rada, keď všetko ide ako hodinky. No v mojom prípade som sa cítila, že všetko padá ako domček z karát. Mala som problémy ako: nájsť správne metro na ubytovanie, získať prístup do školského systému, GPS navigácia v centre mesta nefungovala a podobne…všetko maličkosti a keď sa nad tým teraz zamyslím iba sa smejem sama nad sebou, že veď predsa to je normálne že nie všetko je perfektné a dokonalé hneď na začiatku. 

Ako si bojovala s angličtinou?

Bojovať s angličtinou som vôbec nemusela. V Melbourne, kde sa nachádzam, je veľmi pekná a čistá angličtina a keď som náhodou niečomu nerozumela, tak som si povedala, mám ruky nohy nejako sa dorozumiem.

Ako si zháňala ubytovanie a čo sa ti podarilo zohnať? Riešila si to už pred príletom, alebo až na mieste?

Ubytovanie som mala vyriešené už pred príletom a s odstupom času som za to veľmi vďačná. Všetko bolo vyriešené pomocou agentúry G8M8 a splnilo očakávania. Po mesiaci som sa presťahovala s kamarátkou do dvojizbového bytu, kde sme doteraz.

Si spokojná so školou? Splnilo štúdium Human Resources (Ľudských Zdrojov) tvoje očakávania? Čo hovoríš na prístup v škole, ako sa celkovo štúdium líši od slovenských škôl?

So školou som veľmi spokojná a najviac oceňujem praktickosť predmetov. Neučíme sa nič naspamäť ako na slovenských školách. Predmety sú vedené skvelými učiteľmi, ktorí danú problematiku vysvetlia na teoretických hodinách a následne máme zadania, ktoré musíme vypracovať. Nemám žiadny stres, strach a neistotu ako na Slovensku. 

Ako si sa dostala k tvojej súčasnej práci a čo presne robíš?

Aktuálne pracujem vo fine dining reštaurácii ako čašníčka. Keďže študujem HR, a naša reštaurácia je veľká sieť pobočiek v Melbourne, rozhodla som sa osloviť manažéra, či by mi nepomohol so stážou. Všetko je v štádiu riešenia a verím, že čoskoro nadobudnem ďalšie skúsenosti a zručnosti vďaka tejto príležitosti. 

Ako sa ti páči prístup agentúry?

Agentúra je skvelá. Vždy veľmi nápomocná. Celý proces bol rýchly a jednoduchý. 

Odporučila by si tento nápad vyraziť do Austrálie aj ostatným? Čo by si napríklad urobila inak, keby si sa mala znova rozhodnúť?

G8M8 by som jednoznačne odporučila všetkým čo majú chuť zažiť aké to je študovať a žiť v Austrálii. Čo by som urobila inak? Asi nič, pretože som typ človeka, ktorý prijíma veci tak ako sú. Žijeme len raz, tu a teraz .

Kam dál?