AUSTRALIA STORIES na Slovensku ale aj o živote v Sydney

AUSTRALIA STORIES na Slovensku ale aj o živote v Sydney

Aký bol návrat po šiestich rokoch späť z Austrálie na Slovensko? A ako vyberala lokácie pre Australia Stories naša vedúca centrály Great Mate pre Slovensko so sídlom v Nitre Simona Macejková?

Keď vidíš mapu Austrálie dnes, čo si predstavíš?
Cestovanie, slobodu a samostatnosť.

Žila si v Sydney šesť rokov. Čo si tam robila?
Odchádzala som s prihláškou na sedem mesačný kurz angličtiny. Avšak bola to naozaj krátka doba na to, aby človek spoznal skutočnú Austráliu a mohol viac cestovať. Rozhodla som sa o predĺženie víz, aby som mala viac času na cestovanie, nadväzovanie kontaktov ale aj na spoznanie krajiny a zaujímavých ľudí.

Čo si študovala po jazykovom kurze?
Odborný kurz Business, Diploma in Business a potom ešte Advanced Diploma in Human Resources.

Aký bol návrat na Slovensko?
Jednoduchý. Mala som to v sebe nastavené tak, že v Austrálii nechcem zostať na trvalo. Posledný rok som zvažovala či sa vrátiť alebo nie a kam sa posunúť. Naskytla sa mi príležitosť začať podnikať na Slovensku a to bol dôvod k návratu.

V akom smere ťa pobyt v Austrálii najviac posunul?
Okrem osamostatnenia a spoznanie samej seba som sa zdokonalila v jazyky, spoznala som svet inak ako zo Slovenska. Tiež som sa naučila vnímať ľudí akí sú.

Simona Macejkova

Simona Macejkova

Aké práce si vystriedala?
Začala som ako čašníčka v talianskej reštaurácii, nasledovalo upratovanie, catering a stráženie detí. Nehľadala som kariérne pozície, pretože som svoj pobyt v Austrálii brala ako možnosť ako si predĺžiť študentský život a časom sa vrátiť na Slovensko.

Čo ty a Great Mate?
Spolupráca s Great Mate začala po návrate na Slovensko v roku 2015. Do agentúry som sa dostala náhodne, vtedy do Nitry hľadali konzultantku. Austrália sa stala a je mojou srdcovou krajinou a ja som vedela, že ma práca v agentúre bude napĺňať. 

Ako budú prebiehať AUSTRALIA STORIES na Slovensku?
Prednášky prebehnú celkom na ôsmich miestach a to najmä v mestách s vysokými školami.

Kde budú prebiehať?
V miestach kde sa združuje najviac študentov a majú špecifickú atmosféru so svojou "dušou".

Môžeš nám prezradiť na akých hostí sa návštevníci môžu tešiť?
Sú to ľudia, spojení s Austráliou. Tí ktorí tam boli, študovali a vrátili sa späť na Slovensko. Alebo cestovatelia, ktorí nevynechali Austráliu, či hostia, ktorých Austrália ovplyvnila natoľko, že po návrate začali budovať niečo nové. Napríklad Filip, ktorý si práve otvára cukráreň s raw koláčmi a tortami. 

Prečo by mali ľudia prísť na Australia Stories?
Ak zvažujú či vycestovať alebo nevycestovat do Austrálie, tak je to jedinečná možnosť ako sa dozvedieť viac. Hlavne sa všetko dozvedia od ľudí, ktorí si prešli celým procesom a môžu tým získať zaujímavé rady a tipy o tom ako študovať, cestovať alebo si nájsť prácu v Austrálii.

Čo je hlavným "lákadlom"?
Autentické príbehy ľudí. Nebude to všeobecná prednáška o Austrálii ale divák si vypočuje naozajstnú realitu.

Ďakujem za rozhovor a budem sa tešiť v stredu 16. mája o 17:00 v Music a Cafe Nitra.


Kam dál?