BUSHWALKING: Z Manly na Spit bridge...

BUSHWALKING: Z Manly na Spit bridge...

Dĺžka trasy a čas: 10km, 3 hodiny
Terén: prechádzka cez buš popri oceáne
Doprava: z Circular Quay odchádza ferry na Manly denne každú polhodinu a plavba trvá 30 min., JetCats sú rýchlejšie, už o 15 min. ste na mieste. 
Zo Spit Bridge, z najbližšej autobusovej zástavky, odchádzajú autobusy č. 143 a 144 späť na Manly alebo do Circular Quay.
Jednou vetou...: z Manly na Spit Bridge je jedna z najkrajších prechádzok popri oceáne na svete, naskytne sa vám panoramatický výhľad na Sydney Harbour, City, národný park, tiché zátoky a piesočné pláže.
Trasa bola oficiálne otvorená v roku 1988 a vedie cez buš, ktorý sa, žiaľ, trochu zmenil po príchode prvej námornej flotily v roku 1788. Niektoré miesta sú ešte pozostatkami pôvodného subtropického pralesa, nádherné sú členité útesy a tiché piesočné pláže. Moderná architektúra predmestí sa strieda s pôvodnými stanovišťami Aborigéncov.
Trasa vedie popri Forty Baskets Beach, pomenovanej po štyridsiatich košoch morských rýb pre sudánskych vojakov v North Head Quarantine Station v roku 1885. Vychutnajte si oddych na majákoch Dobroyd Head a Grotto Point, kde najmä na jar kvitnú divé kvety, ďalej na Reef Beach a Sydney Red Gum Forest. Pozoruhodné sú Clontarf Beach a Fisher Bay. Prvá je miestom pre relax a piknik, druhá je tichá zátoka so subtropickým pralesom. Clontarf Beach je tiež známa udalosťou, ktorá sa odohrala 12. marca 1868. Vtedy bol práve tu postrelený a ťažko zranený druhý syn kráľovnej Viktórie, vojvoda z Edinburghu. Atentátnik, pôvodom z Írska, James O´Farrell bol zadržaný o šesť týždňov neskôr.
 Posledným bodom je Spit Bridge, súčasť hlavnej cesty spájajúcej Manly, severné pláže a City. Niekoľkokrát za deň sa most otvára, aby tak umožnil prechod lodí na druhú stranu. 

-lt-

Kam dál?