Do Austrálie už v júli 2020?

Do Austrálie už v júli 2020?

Drahí naši Grejtmeťáci, máme pre vás SKVELÚ SPRÁVU.

Podľa slov Prime Ministra Scotta Morissona zahraniční študenti by mali mať povolený návrat do Austrálie už v júli 2020. Vláda potvrdila, že zváži oslobodenie zahraničných študentov od austrálskeho zákazu cestovania už v júli.

Morrison v piatok 08/05/2020 odhalil národný trojkrokový plán, ktorý by otvoril dvere zahraničným študentom a povolil im návrat na austrálske univerzity. Zatiaľ čo podrobnosti týkajúce sa výnimky neboli načrtnuté, pán Morrison uviedol, že by sa tak stalo iba vtedy, ak by boli splnené prísne karanténne obmedzenia: Môžete si všimnúť, že problematika zahraničných študentov príde na rad v tretej fáze nášho plánu,povedal.Sme tomu otvorení a budeme spolupracovať s inštitúciami, aby sme zistili, ako sa to dá dosiahnuť." Musia sa však urobiť prísne karanténne opatrenia, ale je ešte otázkou kde a akým spôsobom sa tieto karantény budú financovať. Najmenej 10 percent zahraničných študentov zapísaných v austrálskych inštitúciách uviazlo v zámorí.

Rastie dopyt, aby sa medzinárodným študentom poskytla výnimka z austrálskeho zákazu cestovania. Medzinárodná vzdelávacia asociácia presadzuje výnimku zo zákazu cestovania pre zahraničných študentov. Je zrejmé, že bez vstupu zahraničných študentov do krajiny je štvrtý najväčší austrálsky priemysel v najväčšej kríze,“ uviedol generálny riaditeľ austrálskej vzdelávacej asociácie Phil Honeywood.

Predseda koordinačnej komisie COVID-19 pán Power zdôraznil význam čo najrýchlejšieho reštartovania vzdelávania a navrhol možnosť charterových letov financovaných univerzitami, aby sa zahraniční študenti mohli vrátiť späť do Austrálie: Univerzity majú príležitosť spolupracovať s vládou na zabezpečení bezpečných procesov, urýchliť víza a dostať študentov späť čo najrýchlejšie, povedal pán Power. Neistota, ktorej čelia zahraniční študenti, však mnohých nechala zvažovať, či sa oplatí študovať v ďalšom semestri v Austrálii. Väčšina z nich sa však rozhodla štúdium odložiť z dôvodu neistoty možnosti vrátenia sa do Austrálie.

Ľudia v Austrálii musia naďalej zostať vo vzdialenosti najmenej 1,5 metra od ostatných. Pre istotu si skontrolujte obmedzenia svojho štátu týkajúce sa zhromažďovania limitov.

Testovanie na koronavírusy je teraz široko dostupné v celej Austrálii. Ak máte príznaky nachladnutia alebo chrípky, zorganizujte test zavolaním svojho lekára alebo sa obráťte na horúcu linku zdravotných informácií Coronavirus na čísle 1800 020 080.

Aplikácia COVIDSafe na sledovanie koronavírusu federálnej vlády je k dispozícii na stiahnutie.

Váš G8M8 tím.

Zdroj: https://www.sbs.com.au/news/scott-morrison-opens-the-door-for-international-students-to-return-to-australia

Kam dál?