EDITORIAL: CHRONICKÝ NEDOSTATOK

CHRONICKÝ NEDOSTATOK

Vážení čitatelia, v novembrovom čísle sa k vám prihováram v dobe, už dá sa povedať chronického nedostatku nie len úverových financíí, ale hlavne miest na odborných školách. To sa týka československých študentov najviac. Tí z vás, ktorí ste si museli vízum predlžovať ste určite narazili na problém nedostatku miesta a museli ste si vybrať z limitovanej ponuky. Kurzy turismu, hospitality (lacnej verzie hospitality), informačných technológií sú v najväčšom nedostatku. Dôvod? Určite ich bude veľa, ale môj osobný názor je, že od zmeny vlády z liberálnej na lejbristickú sa zmenila stratégia imigračného úradu v monitorovaní škôl. V posledných mesiacoch ukončila pôsobenie športová škola v Manly, mnoho škôl je pod drobnohľadom imigračného úradu. Veľa z nich prekračuje zákonom povolené hranice, a to aj v limitoch študentov, ktoré môžu prijať. Preplnené stavy majú za následok to, že už sa žiadni študenti neprijímajú a často krát skôr školy študentov „vyhadzujú“.
Niektoré školy museli zaviesť späť povinnú dochádzku 80% a do budúcna sa dá čakať, že viac a viac z nich bude prichádzať do konfliktu s imigračným úradom. Je preto dôležité navštevovať stabilnú školu a to špeciálne v najbližších mesiacoch.
Do pozornosti vám chcem dať našu nasledujúcu párty v Star Bare, ktorá sa bude konať 10/11 od 9AM. Októbrová párty bola jedna z najlepších vôbec. Preto si nenechajte újsť ďalšiu v pokračovaní, pretože bude lepšia.

Kam dál?