EDITORIAL: Vždy niečo zaujímavé

Vážení čítatelia,

Herald vydávame, aby sme vám prinášali nové informácie, a tiež vždy niečo zaujímavé. A tentokrát sa dozviete aj o našom aktívnom podiele na organizovaní zaujímavých aktivít.

V októbrovom čísle nájdete - okrem klasických rubrík, aj dôležitú správu Českého konzulátu a najmä informáciu o zľahčení vízových poviností držiteľov českých pasov pri ceste do Austrálie, za ktoré patrí veľké poďakovanie predovšetkým pánu veľvyslancovi Karlovi Pažourkovi a jeho tímu v Canberre.

Zaujímavá aktivita, ktorú som spomenul v úvode svojho editorialu, je prvé vystúpenie česko-austrálskéhej rock-elektronickej kapely VERTIGONATION. Aktivity tohto tria sledujem už od počiatku ich pôsobenia v Austrálii, keď pred viac ako troma rokmi v Sydney začínali a jedného z nich, Aleša, poznám i osobne. Tridsaťminútové živé vystúpenie skupiny Vertigonation rozozvučí brány Star Baru na najbližšej ČS party 9. októbra 2006 o 22:30. Príďte podporiť niekoľkoročnú snahu, prebíjanie sa hudobným svetom a odvahu tejto mladej kapely.

Ďalšiu zaujímavú aktivitu pripravuje v ČR pre vašich priateľov, ktorí majú záujem prísť do Austrálie, G8M8 Great Mate Česko. Aktívne sa bude podieľať na jednej z  najväčších výstav prezentujúcich štúdium v zahraničí – Expolingua. Táto výstava bude prebiehať 10. a 11. novembra 2006 v Prahe, Národní dům na Vinohradech, Námĕstí Míru 9, Praha 2 (metro: Námĕstí Míru - A). Nezabudnite už teraz avizovať túto akciu svojim priateľom. Výstava Expolingua je v tomto roku zameraná na destináciu, ktorou je práve AUSTRÁLIA.

Kam dál?