G8M8 seznam: Must-do Sydney

G8M8 seznam: Must-do Sydney

Prišiel si ešte len teraz do Sydney a zo širokej ponuky miest nevieš kam sa ísť skôr pozrieť? Sydney je prístavné mesto, ktoré má vždy čo ponúknuť. Prinášame ti zoznam aktivít, ktoré by  mali pribudnúť na tvojom “Must-Do Sydney” zozname. 

 

 


VÝSTUP NA SYDNEY HARBOUR BRIDGE 


Výstup na očarujúci Sydney Harbour Bridge je úžasný zážitok, aj keď nie je najlacnejší, ale stojí to za to, aspoň raz si ho vyšľapať. Výstup na most je pre verejnosť dostupný už od roku 1998, viac ako 3 milióny ľudí vystúpilo už na vrchol najväčšieho oceľového oblúkového mostu na svete. Prechádzka po Harbour Bridge sa ti možno nebude zdať ako výnimočný zážitok, ale akonáhle sa rozhodneš vyjsť na most, je to úplne o niečom inom - si obklopený nádherným výhľadom na Sydney. Výstup na Harbour Bridge si určite pridaj do tvojho “Must-Do Sydney” zoznamu. 


TORONGA ZOO


Vieš, kde je najkrajší pohľad na centrum mesta Sydney? No predsa z Taronga Zoo. Denný trip do zoologickej záhrady môže byť  príjemným výletom, nielen pre najmenších. Do zoo si môžeš zobrať “ferrynu” z Circular Quay priamo do Taronga Zoo. Stráv svoj deň návštevou takmer 4000 zvierat, vrátane austrálskych a exotických druhov a tiež sa zúčastni na niektorej z 20 denných šou. 

OPERA BAR

Opera bar sa nachádza medzi Sydney Opera House a Harbour Bridge a je úžasným miestom pokiaľ si chceš vychutnať drink s krásnym výhľadom na Sydney. Tiež si tu môžeš pochutnať na raňajkách, austrálskom “brunchi”, čo je niečo medzi raňajkami a obedom, alebo obede. Ak budeš mať šťastie, tak uvidíš obrovskú výletnú loď ako práve opúšťa Sydney a brodí sa cez prístav. 


SYDNEY AQUARIUM


Žiadna návšteva Sydney sa nemôže zaobísť bez Sea Life Sydney Aquarium, ktoré je domovom vyše 12 000 zvierat a 650 druhov, v Sydney v akváriu sa budeš cítiť ako keby si bol reálne pod oceánom. V akváriu sa nachádzajú takmer všetky druhy podmorského života ako napríklad tropické ryby, žraloky, korytnačky, dugongy, raje, vtákopysky a tučniaky. Pri návšteve akvária nezabudni vynechať šou zvanú “Feeds and Talks” kŕmenie a rozprávanie, tam sa napríklad zoznámiš so zvieraťom zvaným dugong tzv. “Pig” prasa, tiež sa dozvieš aké zviera je známe pod prezývkou “Labrador of the sea”. Môžeš sa tešiť aj na tučniakov.  


SYDNEY TOWER EYE AND OBSERVATION DECK

 

Ak hľadáš najvyšší výhľad na mesto, tak by si mal navštíviť 305 metrov vysokú Sydney Tower. Na samotnom vrchole veže sa nachádza reštaurácia, kde okrem panoramatického výhľadu na Sydney môžeš okúsiť jeden z 55 gurmánskych pokrmov zameraných na viacero druhov kuchýň. Alebo by si chcel radšej navštíviť “Observation Deck”? “Observation Deck” ponúka 360 stupňový výhľad až 80 kilometrov do diaľky, v rozhladovni sa nachádzajú najmodernejšie dotykové obrazovky a tiež ďalekohľady, ktoré ti ponúknu najkomplexnejší pohľad. 


WENDY’S SECRET GARDEN


Wendy’s záhrada je skutočne skrytým skvostom. Môže sa pochváliť krásnym výhľadom na Harbour Bridge a centrum mesta Sydney. V záhrade nájdeš exotické rastliny, drevorezby, umelecké výtvory od miestnych umelcov a veľa kľukatých chodníčkov. Keď hľadáš príjemné miesto pre piknik, meditáciu alebo čítanie knihy, mal by si zájsť práve sem. Najlepšie na tom je, že toto miesto je zdarma.


BONDI BEACHBondi Beach odráža viac zrelaxovanú stránku Sydney. Pláž je dlhá jeden kilometer a zaraďuje sa k najznámejším v Sydney. Je to nádherné miesto na plávanie alebo surfovanie, pre plavcov platí pravidlo plávať len medzi vlajkami ako na každej inej pláži. Bondi pochádza z domorodého slova, ktoré znamená “hluk vody rozbíjajúci sa nad kameňmi”. Pri pláži sa nachádza skatepark, bazény, obchody a kaviarničky. 


TÚRA Z BONDI NA COOGEE PLÁŽ
Ak ste milovníci pohybu, tak sa určite vydajte na túru z Bondi pláže na Coogee pláž. Úchvatná šesť kilometrová trasa je preplnená krásnymi útesmi, oceánskymi kúpeľmi, bielym pieskom a čírou vodou. Medzi plážou Bondi a Coogee existuje niekoľko zaujímavých miest ako napríklad bazén na Bronte pláž, zátoka na Gordons Bay a bazén morskej panny na North Coogee. 


NAVŠTÍV NEPLATENÉ MÚZEÁ V SYDNEY Múzeum súčasného umenia - Museum of Contemporary Art - predstavuje najnovšie a najúžasnejšie nielen austrálske, ale aj medzinárodné moderné umenie, múzeum dočasného umenia nemôže chýbať na tvojom zozname “Must-Do Sydney”. Pôsobivá budova umenia je zameraná na vystavovanie a zhromažďovanie súčasných diel umenia. 


Austrálske národné námorné múzeum - Australian National Maritime Museum - Austrálske národné centrum pre námorné zbierky, výskum, výstavy a archeológiu. Okrem bezplatných stálych galérií sa v múzeu koná aj neustále meniaci sa program dočasných výstav a flotila historických plavidiel. 


Galéria umenia NSW - Art Gallery NSW - Jedna z najdôležitejších verejných a najväčších galérií v Austrálii. Galéria ponúka širokú škálu austrálskeho, európskeho a ázijského umenia. 


Zdroj: https://insiderguides.com.au/must-do-sydney-activities

Kam dál?