Jednorázový príspevok pre študentov v QLD

Jednorázový príspevok pre študentov v QLD

Ahojte Grejtmeťáci.

Skvelá správa pre študentov v QLD!

Vláda v QLD strojnásobila svoju podporu pre študentov a zvýšila tak svoj celoštátny medzinárodný balík pomoci a obnovy v oblasti vzdelávania na $15 miliónov. V rámci tohto balíka bude teraz k dispozícii ďalších 10 miliónov dolárov na podporu zahraničných študentov, ktorí majú v dôsledku COVID-19 vážne finančné ťažkosti.

Mnoho zahraničných študentov prišlo o svoj príjem a pociťujú zvýšený pocit úzkosti, keď sú počas pandémie mimo rodiny a mnohí z nich nemôžu cestovať domov. Nové financovanie dopĺňa škálu programov pomoci, ktoré už zaviedla vláda QLD na podporu študentov v tomto ťažkom období a teší sa, keď oznámi ich dostupnosť. Medzitým medzinárodní študenti potrebujúci okamžitú krízovú podporu, by mali osloviť svojho poskytovateľa vzdelávania alebo sieť študentských centier

Kto má nárok? 

osoba staršia ako 18 rokov,
je držiteľom študentských víz na štúdium v QLD,
v súčasnosti žije v QLD,
v súčasnosti má na bankovom účte $1500 alebo menej - s dôkazom transakcií od 19. mája 2020, musí mať austrálsky bankový účet. 

Ak ste medzinárodným študentom v QLD, ale nespĺňate vyššie uvedené kritériá - stále máte nárok na pomoc. Obráťte sa na niektorého z kvalifikovaných pracovníkov v študentskom centre QLD a prediskutujte oblasti podpory. 

Ak spĺňate podmienky dostanete príspevok vo výške $500 na váš austrálsky bankový účet. Upozorňujeme, že pripísanie týchto peňazí na váš bankový účet môže trvať až dva týždne.  Portál bude čoskoro otvorený a zostane otvorený, kým sa nevyčerpajú všetky pridelené finančné prostriedky. Po otvorení portálu vám odporúčame prihlásiť sa čo najskôr. Neexistuje žiadny konečný termín pre prihlášky, ale financovanie poskytnuté na podporu študentov je obmedzené.

Ako môžem požiadať?  

Podrobnosti budú zverejnené čoskoro na https://business.facebook.com/studyqueensland 

Ako dokážem, že v dôsledku COVID-19 zažívam finančné ťažkosti?

Zahŕňa to sériu otázok na pochopenie vašej súčasnej situácie a poskytnutie dokumentácie ako dôkazu. 

Môžem požiadať o príspevok, ak som sa presťahoval/a späť do svojej domovskej krajiny, ale stále som študujem online?

Nie, jednorazová platba je k dispozícii iba vtedy, ak máte bydlisko v Queenslande a momentálne sa nachádzate v Queenslande.

Ako dlho potrvá získanie jednorazového príspevku?

Po odoslaní žiadosti bude žiadosť spracovaná čo najskôr. Po vyhodnotení vašej žiadosti dostanete e-mailové upozornenie.

Môžem podať žiadosť viackrát?

Nie, je to limit JEDNEJ platby na osobu.

Potrebujem pomoc - koho môžem kontaktovať?

Ak potrebujete okamžitú podporu, kontaktujte svoju inštitúciu alebo Queensland Student Hub.


Pre viac informácií o jednorazovom príspevku vám odporúčame preštudovať si: https://www.studyqueensland.qld.gov.au/Live/Student-Support/Information-COVID-19/QLD-Crisis-Assistance-Package


Váš G8M8 tím

Kam dál?