Letecké spoločnosti ponúkajú extra výhody na batožinu pre študentov!

Letecké spoločnosti ponúkajú extra výhody na batožinu pre študentov!

Keď sa zahraniční študenti rozhodnú presťahovať sa na neznáme miesto, chceli by si so sebou priniesť veci, ktoré sú im známe, aby im pripomínali domov, čo si vyžaduje priveľké obmedzenia na batožinu.

 

 

Prekliatím väčšiny zahraničných študentov sú obmedzenia na batožinu, nie samotné lietanie do novej krajiny. Zdroj: Daniel Slim/AFP

 

Sentimentalita bokom - čo sa stane ak na cestu idete napríklad bez svojho obľúbeného oblečenia? Aký je tvoj ďalší krok keď si si na cestu zbalil príliš veľa vecí ako je povolené? Určité letecké spoločnosti ponúkajú veľkorysé limity na batožinu.

 

Qantas Airways 

Qantas Airways ponúka držiteľom študentských víz a sprevádzajúcim rodinným príslušníkom povolenú batožinu s hmotnosťou 40 kg na osobu, ak letia z Manily/Cebu/Clar/Davao do Sydney, Brisbane, Auckland, Christchurch, Wellington alebo Queenstown. Pre tých, ktorí letia cez Hong Kong alebo Singapur bude k dispozícii povolená batožina s hmotnosťou  30 kg. Netrápte sa ak letíte na iné miesta ako Sydney, Melbourne alebo Brisbane, pretože stále môžete priamo kontaktovať spoločnosť Qantas, aby ste si mohli užiť povolenú batožinu do 40 kg. 

 

Virgin Atlantic 

Ak si zarezervujte let so spoločnosťou Virgin Atlantic z Dillí alebo Bombaja do Londýna alebo do akýchkoľvek dostupných destinácií v USA na ich webovej stránke, získate 87 kg podanej batožiny vo vyššej triede a 69 kg zapísanej batožiny v Premium, Economy, Classic a Delight. Všetko čo musíš urobiť je vykonať rezerváciu do 31. 12. 2022. Táto možnosť je dostupná len pre študentov a vzťahuje sa na ich rodinných príslušníkov. Ponuka nadmernej batožiny bude tiež povolená iba na ceste tam a do prvého medzipristátia a nebude sa ponúkať na letoch prevádzkovaných žiadnou inou leteckou spoločnosťou, a to ani v prípade, že sú súčasťou tej istej rezervácie alebo partnerskej leteckej spoločnosti. 

 

 

Zatiaľ čo niektoré letecké spoločnosti ponúkajú študentom povolenú batožinu bez ohľadu na národnosť, iné majú prísnejšie pravidlá. Zdroj: Daniel Slim/AFP

 

Thai Airways 

Ak si študent letiaci s Thai Airways, môžeš si bezplatne užiť 10 kg batožiny navyše do 30 destinácií po celom svete ako sú Londýn, Zurich, Paríž, Sydney, Tokio, Naí Dillí a Singapur.

 

Air India

Air India ponúka študentom špeciálny príspevok na batožinu v rámci programu Maharadžah Scholars´ Scheme. Až do odvolania sa nevzťahuje na trasy v USA a Kanade. Dobrou správou je, že letenky je možné zakúpiť na celom svete, pokiaľ má študent viac ako 18 rokov. Ponuka platí pre študentov, ktorí prichádzajú na medzinárodnú (jednosmernú a spiatočnú) cestu z Indie. Jej webová stránka uvádza, že cesty pochádzajúce z Austrálie,  Číny, Hongkongu a krajín SAARC, cestovanie jednosmerne a so spiatočnou letenkou do Indie, sú tiež oprávnené. Pre tých, ktorí letia z Indie do Európy, Veľkej Británie, Japonska a Južnej Kórei, bude povolená ďalšia batožina s hmotnosťou maximálne 23 kg. Maximálne povolená hmotnosť batožiny je nasledovná: 

- 40 kg ekonomická trieda

- 50 kg biznis trieda

- 60 kg prvá trieda

Kliknutím sa ti zobrazí vaicej podrobností: https://www.airindia.in/student-offers.htm#:~:text=Note%3AFor%20Weight%20o Concept%20%2Cthere,First%20class%20%2D60%20Kgs%20ONLY

 

Emirates 

Ak si letenku s Emirates zarezervuješ do 30.09.2022 pomocou propagačného kódu “STUDENT” nezískaš len zľavy do 10% na cestovné v ekonomickej triede a biznis triede ale získaš aj 10 kg navyše alebo jeden kus batožiny navyše nad rámec už tak veľkorysého limitu na batožinu. Pre cesty do alebo z Toronta, Kanady a USA platia štandardné limity na batožinu. 

 

Zdroj: 

 

https://www.studyinternational.com/news/generous-baggage-allowance-students/

 

Kam dál?