Mobilná aplikácia COVIDSafe

Mobilná aplikácia COVIDSafe

Ahojte Grejtmeťáci.

Dúfame, že ste všetci v poriadku a stále silní. Austrálska vláda vytvorila aplikáciu "COVIDSafe" (stiahnuteľná aj pre Android a Apple), ktorá je súčasťou práce na spomalení šírenia sa ochorenia Covid-19.

 

Čo je COVIDSafe?

Pomocou tejto aplikácie sa dokáže rýchlejšie nájsť a obmedziť ohnisko šírenia sa coronavírusovej pandémie. Dobrovoľným stiahnutím tejto aplikácie ochránite nielen seba, ale aj iných s ktorými ste, či budete v kontakte. Za pomoci výsledkov z tejto aplikácie vláda môže zmierniť všetky vyhlásené obmedzenia a zároveň nás všetkých udržať v bezpečí.

Ako táto aplikácia funguje?

Po stiahnutí aplikácie a vyplnení svojich údajov (meno, mobilné číslo, poštové smerovacie číslo a veková kategória) dostanete SMS s kódom, ktorý zadáte na aktivovanie aplikácie. CovidSafe rozpoznáva ďalsie zariadenia s touto aplikáciou (s Bluetooth povolením) a podľa dátumu, času, vzdialenosti a dĺžky trvania Vášho stretnutia s inou osobou vyhodnocuje všetky dôležité fakty. Informácie sa ukladajú v 21-dňovom cykle. Osoba pozitívna na Covid-19 si túto informáciu musí zadať na základe vyzvania zdravotných úradníkov do aplikácie. Po poskytnutí povolenia sa zašifrované informácie odovzdajú do systému a ostatní zdravotníci budu informovať ľudí, s ktorými táto osoba mohla byť v kontakte (či už v autobuse, na zastávke, v obchode a pod.). Vám potom príde upozornenie:

  • na čo treba dávať pozor,
  • kedy, ako a kde sa máte dať testovať,
  • čo je potrebné urobiť na ochranu ľudí, s ktorými ste v kontakte (rodina, partneri, priatelia).

Aplikáciu môžete kedykoľvek zo svojho telefónu zmazať. Na základe tohto zmazania sa vymažú aj všetky Vaše uvedené informácie. Pomôžte nám pripojiť sa už k viac ako 2 miliónom Austrálčanom, ktorí už aplikáciu vo svojom mobile majú a spoločne zastaviť túto pandémiu! Všetky otázky a odpovede týkajúce sa aplikácie nájdete v prílohe.

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Ďakujeme.

Váš G8M8 team.

Kam dál?