Náš študent: Chcem sa poďakovať agentúre G8M8 za najlepšie dva mesiace v živote

Náš študent: Chcem sa poďakovať agentúre G8M8 za najlepšie dva mesiace v živote

Ahoj všetkým. Chcem sa poďakovať agentúre G8M8 Great Mate za otvorenie dverí do Sydney a za jedny z najlepších dvoch mesiacov v živote, i keď mám zatiaľ iba 30 :) Na začiatku mojej cesty, tesne po rozhodnutí odísť do Austrálie, mi pomohol Radoslav Danek z Bratislavy – profesionál, človek na svojom mieste. Veľmi milý, ochotný, maximálne nápomocný a skúsený. Bola radosť s ním spolupracovať. Veril som, že mi pomôže a odletím do Austrálie. Stalo sa. Víza som mal hotové za týždeň, hneď som si kúpil letenku a odletel. Veľký komfort bolo aj vyzdvihnutie na letisku po prílete majiteľom ubytovania, kde som býval prvý mesiac a pol. Priletel som o 15:25 hod. a už večer som sa išiel pozrieť do okolia môjho nového ubytovania. Podotýkam, že cestovanie je mojim koníčkom a bol som plný nadšenia z nového :) Druhý deň Opal card (pre mestkú dopravu), aktivácia SIM karty (tú som dostal v agentúre Great Mate aj s neobmedzeným kreditom na 4 týždne ako darček ešte pred odletom) a hurá do centra. Priletel som 5.10.2016 a školu som mal až od 31.10.2016. Doporučujem prísť čo najskôr – máte dostatok času si pozrieť mesto, nájsť si prípadné nové ubytovanie, spoznať nových ľudí a zistiť ako to chodí na opačnej strane zemegule :)

Priletel som v piatok a v pondelok som hneď išiel do banky aktivovať si účet a na úvodný seminár Great Mate. Video je pravda trochu dlhšie, ale stojí za to ho poctivo dopozerať a neposúvať. Peter Kováč, majiteľ agentúry, presne vie čo a ako. Je to asi hodina a pol, avšak stojí to za to. Seminár je nabitý informáciami. Mne veľmi pomohol, riadil som sa radami, dokonca video aj zastavoval a zamyslel sa ako to aplikovať na seba. Je lepšie sa učiť od skúseného, nielen učeného. Naviac Peter Kováč je prístupný akejkoľvek komunikácii a pokiaľ niečo nefunguje, tak hľadá nové riešenia – to je v dnešnej dobe výnimočný prístup.

Keď to zhrniem - využil som rady a postupy Great Mate, po troch týždňoch som mal dve práce, po mesiaci austrálsky vodičák na nákladné autá (robil som si v Sydney nanovo autoškolu) a ďalšie práce som musel odmietať :) Od nástupu do školy 31.10.2016 som začal aj pracovať, dovtedy videl časť krás Sydney, bol v Blue Mountains a čas od času zašiel do Great Mate pre poštu, získať nové informácie a skonzultovať svoje postupy so skúsenými.

Pred štyrmi dňami som oslávil prvé dva mesiace v Sydney a som nadšený aké to tu je! :)

Koho bude zaujímať viac, rád sa podelím o svoje skúsenosti. Pôjdem aj na vianočnú party Great Mate. Moja prvá vianočná party keď je vonku teplo :) Wow!

Lukáš Bergmann
bergmann.lukas86@gmail.com

Kam dál?