Návrat ku klasickému vyučovaniu

Návrat ku klasickému vyučovaniu

Austrálské jazykové školy (tzv. ELICOS sektor) sa postupne vracajú ku klasickému, "face-to-face" vyučovaniu. Viaceré školy sa vrátili k bežnému vyučovaniu, ostatné tak spravia v najbližších týždňoch. Aj naďalej sú dôkladne dodržiavané nariadenie vlády  v rámci boja proti COVID-19. Študovať môžu zatiaľ len tí študenti, ktorí sa v súčasnosti nachádzaju v Austrálii. Školy však pre dobrý vývoj koronavírusu v krajine dúfajú, že v blízkej dobe príde k zmierneniu obmedzenia týkajúce sa vstupu zahraničných študentov. 

 

Ku školám, ktoré sa vrátili z on-line vyučovania ku klasickému vyučovaniu patrí Greenwich English College. Odborné kurzy však pokračujú online. V súlade s nariadeniami regionálnej a národnej vlády na zníženie šírenia koronavírusu sa dodržiavajú prísne opatrenia a to sociálny dištanc a dodržiavanie prísnych hygienických predpisov. Škola je prispôsobená tak, aby bol samostatný vchod a východ z budovy, študenti majú viac rozložené rozvrhy, majú obmedzený prístup do výťahu a k dispozícii majú aj antibakteriálne obrúsky.

 

 

Ďalšou školou je Lexis English, ktorá opäť otvorila celú ponuku kurzov na všetkých svojich šiestich pobočkách. Výučba je prispôsobená tak, aby sa študenti v škole veľmi nestretávali a tak zachovali minimálny osobný kontakt. Viac ako 65% študentov, študujúcich na tejto škole aj cez nepriaznivú situáciu zostalo v krajine a pokračovali s on-line výučbou. Teraz sa vrátili späť do školských lavíc.  

 

Taktiež English Language Company v Sydney opäť otvorilo off-line vyučovanie z dôvodu, že Austrália situáciu s koronavírusom zvláda dobre. Medzi ďalšie školy patrí tiež BROWNS English Language School v Brisbane a na Gold Coast, ktorá umožnila vyučovanie 85% študentom, ktorí v Austrálii zostali - avšak aj vďaka overenej platforme bude aj naďalej ponúkať štúdium on-line. 

 

Austrálsky premiér Scott Morrison v máji avizoval, že vstup pre zahraničných študentov bude obnovený v tretej fáze programu COVIDSafe, čo by znamenalo znovuotvorenie hraníc už koncom júla. Zatiaľ však nie je jasné, či sa tak skutočne stane, alebo záujemcovia o štúdium v Austrálii budú musieť počkať. Zdroj: https://studytravel.network/magazine/news/0/27515

Kam dál?