NSW a Victoria od 21/12/2021 odstraňujú 72-hodinovú izoláciu pre medzinárodné prílety

NSW a Victoria od 21/12/2021 odstraňujú 72-hodinovú izoláciu pre medzinárodné prílety

Medzinárodní cestujúci a posádka lietadiel, ktorí prilietajú do Sydney a Melbourne, sa už nebudú musieť izolovať 72 hodín, pričom Nový Južný Wales a Victoria súhlasia so zavedením konzistentných požiadaviek na COVID-19 pre ľudí prichádzajúcich zo zámoria.

Predtým sa všetci plne zaočkovaní medzinárodní príchodiaci v NSW aj vo Victorii museli čo najskôr podrobiť testu a izolovať sa na 72 hodín bez ohľadu na to, kedy dostali negatívny výsledok testu.

72-hodinová izolácia už nie je potrebná a tí, ktorí sú už izolovaní, môžu odísť, keď dostanú negatívny test PCR. Osoby prichádzajúce do NSW musia tiež spĺňať zdravotné smernice NSW pre nedávne plne očkované príchody a absolvovať následný test na 6. deň po príchode. Príchody do Viktórie musia tiež absolvovať test PCR medzi piatym a siedmym dňom po príchode.

Všetci cestujúci prichádzajúci zo zámoria do NSW a Viktórie vo veku 18 rokov a viac, ktorí nie sú považovaní za plne zaočkovaných, musia ísť priamo do 14-dňovej povinnej hotelovej karantény.

"Vieme, že to bol náročný čas pre medzinárodné cestovanie s novými pravidlami a objavením sa variantu Omicron, ale toto oznámenie je o zjednodušení procesu a zabezpečení konzistentného prístupu dvoch najväčších austrálskych miest," povedal Perrottet.

Úradujúci viktoriánsky premiér James Merlino uviedol, že táto zmena to uľahčí medzinárodným cestovateľom, ktorí sa vrátia späť do Viktórie a Nového Južného Walesu a zároveň zabezpečí ochranu komunity, keď sa učíme žiť s COVID-19 a novými variantmi.

Zdroj:
NSW and Victoria remove 72-hour isolation requirement for international arrivals

Kam dál?