Opätovné otvorenie austrálskych hraníc bude 15.12.2021

Opätovné otvorenie austrálskych hraníc bude 15.12.2021

Morrisonova vláda odložila opätovné otvorenie austrálskej hranice pre kvalifikovaných pracovníkov, medzinárodných študentov a iných držiteľov víz, pretože zhromažďuje viac informácií o variante koronavírusu Omicron.

Stredajšie plánované zmiernenie medzinárodných hraničných obmedzení pre držiteľov víz bolo na dva týždne pozastavené, pretože vláda sa snaží dozvedieť viac o novom Omicron variante COVID-19. Tento krok, ohlásený v pondelok večer na radu hlavného lekára Paula Kellyho, spôsobí, že opätovné otvorenie Austrálie pre medzinárodných kvalifikovaných a študentských držiteľov víz, ako aj držiteľov humanitárnych víz, WaH a dočasných rodinných víz, sa odloží do 15. decembra.

"Dočasná pauza zabezpečí, že Austrália bude môcť zhromaždiť informácie, ktoré potrebujeme na lepšie pochopenie variantu Omicron, vrátane účinnosti vakcíny, rozsahu ochorenia, vrátane toho, či môže vyvolať miernejšie symptómy a úrovne prenosu.", uviedla vláda.

Všetky medzinárodné príchody do Nového Južného Walesu a Viktórie musia byť v domácej karanténe na 72 hodín. V iných štátoch sa vyžaduje 14-dňová riadená karanténa a zaviedli sa opatrenia na obmedzenie cestovania.

Profesor Kelly povedal novinárom, že neexistujú dôkazy o tom, že vakcíny COVID-19 sú menej účinné proti variantu Omicron. "Nemáme o tom žiadne dôkazy. Pfizer a Moderna sa môžu rýchlo prispôsobiť a vyrobiť špecifickú vakcínu, ak by sa to stalo. To je veľká výhoda.", povedal.

Minister poľnohospodárstva David Littleproud vyzval ľudí, aby nepodliehali panike, pretože nárast nových variantov je nevyhnutný. "Budeme sa musieť otvoriť a budeme sa musieť naučiť s tým žiť, aj s variantmi, ktoré prídu.", povedal pre Nine Network. "Nemôžeme panikáriť. Musíme to vyriešiť vedou, nie emóciami.".

Takmer 87 percent Austrálčanov vo veku 16 rokov a starších je plne zaočkovaných.

Zdroj: https://www.sbs.com.au/news/australia-s-international-border-reopening-to-visa-holders-delayed-by-two-weeks/67b2f9a0-9fa8-444b-9cc1-be6e4956d684

Kam dál?