Rozhodnutie študovať univerzitu na Gold Coast bolo jedno z najlepších

Rozhodnutie študovať univerzitu na Gold Coast bolo jedno z najlepších
Svoje štúdium v Austrálii som začala na TAFE v Sydney. V Sydney som žila rok, kde jsem študovala Diploma of Hospitality na TAFE. Sydney je krásne mesto, plné zábavy, festivalov, akcií a klubov, ale na mňa bolo veľmi rušné. Preto som sa po roku rozhodla presťahovať sa na Gold Coast a začať študovať univerzitu. Toto rozhodnutie považujem za jedno z mojich najlepších.
Na Gold Coast Studuji študujem Griffith University a od prvého dňa som úplne nadšená. Ochota pracovníkov, učiteľov a všetkých ľudí, ktorých som stretla je úžasná. Nikdy som tu nepočula vetu" "To nejde." alebo "To my nerobíme" a podobne, organizácia a celý system, na ktorom škola funguje sú perfektné. 
Na škole máme celú škálu klubov, kam se môžem prihlásiť a ja som si vybrala Life Saving Club, kde si časom urobím záchranársky kurz a budem na pláži dávať pozor a zachraňovať topiacich sa turistov :). Latin Club organizuje každú stredu Salsu, na výber je tu oveľa viac športových a spoločenských klubov. Univerzita organizuje športové akcie, výlety a dokonce aj párty v našom Uni bare.
Sydney to bolo jednoduchšie s hľadaním práce, každopádne týžden po hľadaní práce som si ju našla a dokonca som si mohla aj vyberať, takže všetko sa dá, keď sa chce.
Niektorí tvrdia, že Gold Coast je nudné mesto. S tým nesúhlasím. Ja by som potrebovala každý deň 48 hodín, aby som stihla všetko čo chcem. Stretla som tu úžasných kamarátov (rovnako ako v Sydney) a som vážne štastná, že tu strávim budúce 2 roky života.
 
Melanie

Kam dál?