Štúdium na univerzite v Austrálii je absolútne neporovnateľné so štúdiom na akejkoľvek college

Štúdium na univerzite v Austrálii je absolútne neporovnateľné so štúdiom na akejkoľvek college

Štúdium na univerzite v Austrálii je absolútne neporovnateľné so štúdiom na akejkoľvek college. Celý systém, na akom Uni funguje je fantastický. CQU ma server kde si môžem stále skontrolovat svoj rozvrh, detaily o predmete a všetky dôležité informácie, ktoré ku svojmu štúdiu nevyhnutne potrebujem. To je jedna z vecí, z ktorých som absolútne nadšená.
Čo sa týka výuky, mala som veľké štastie, lebo všetci moji profesori sú rodení austrálčania, takže sa mi tým zlepšuje aj angličtina. S výberom predmetov som tiež mala štastie a tak ma všetky dosť bavili.
Celé štúdium na Uni je založené na tzv “assignmentoch” (domáce úlohy) a viac menej na samoštúdiu doma. Nie je to až také náročné, ale zaberie to veľmi veľa času, no na to musí byť študent asi pripravený predtým ako nastúpi na Uni. Každý predmet mal minimálne 2-3 assignmenty a na konci samozrejme skúšky. Dá sa to zvladnut v pohode keď je človek trošku šikovný a chce to robiť. Mne dali niektoré assignementy zabrať, ale dalo sa to zvládnuť. Som na Uni nová takže som sa najprv musela naučit základne pravidlá ako ich písať. CQU má 6 týždňový Learning Skills Unit lectures, kde učia študentov všetko, ako písat esej, referát a i.
Kžzdý predmet má dopredu určenú knihu resp. knihy, ktoré študent musí naštudovať, aby spravil predmet. Ceny knižiek závisia od typu a pohybujú sa od 100 - 150 dolarov. No keď je človek šikovný, tak si ich vie nájsť na nete aj za polovičné ceny. Knižky sa dajú potom po skončení semestra predať iným študentom.
Uni je veľmi drahý špás, ale je to super čo sa týka štúdia a celkových skusenosti a vedomostí. A hlavne je to všetko v angličtine, takže sa človek zdokonalí aj v nej. Ja som so štúdiom na Austrálskej Uni neskutočne spokojna a tak dúfam, že ju úspešne aj dokončím.

Kam dál?