TESTIMONIAL - FRASER ISLAND

S pomocou agentúry G8M8 sme sa vybrali na Fraser island, z ktorého máme super zážitky. Keď sme dorazili na ostrov, ako keby sme sa zjavili v úplne inom svete. Pieskové duny, oceán, všade naokolo a v strede, čomu som ani nemohol uveriť, bolo nádherné priehľadné jazero - Lake McKenzie.

Celkom vzrušujúce bolo, že sme spali v stanoch na pláži medzi divokými psami „dingos". Predtým, ako sme sa rozhodli vycestovať, nás kamaráti varovali, aby sme si dávali pozor na jedlo. Mali pravdu. Ani neviem ako nám „dingovci" vyžrali celú "eskičku "plnú jedla. Na druhej strane bolo super, že sme sa vďaka nim zoznámili s ďalšími skupinami cestovateľov, s ktorými sme psov počas noci odstrašovali.

Super bola aj jazda na 4x4 po pieskových dunách, niečo také som zažil prvýkrát a poviem vám, fakt som si to užil. Po tomto trojdňovom výlete sme sa vrátili naspäť do backpackru, kde sme si oddýchli a na ďaľši deň sme sa vrhli na surfovanie. Podarilo sa mi postaviť na surf hneď na prvýkrát. Cítil som sa ako profesionál, ale asi iba na 10 sekúnd, potom som spadol a bol som zase pod vodou. Kamarátovi sa dokonca podarilo surf zlomiť.

Za celý týždeň, čo sme tam boli, sme absolvovali veľmi veľa aktivít, nehovoriac o tom, s koľkými novými ľuďmi sme sa tam spoznali. Niektorí nás dokonca prišli následne navštíviť aj do Sydney.

Great Mate agentúre ďakujem za ich kamarátske jednanie a za to, že pri vybavovaní sme nemuseli okolo toho vôbec behať. Všetko sa vybavilo telefonicky alebo cez internet. Potom sme už len zaplatili a šli sme.

Mário z G8M8 nám zostavil takú ponuku, že sme toho za málo peňazí videli skutočne veľa. Všetkým radím, je lepšie cestovať v skupinách, máte viac možností, lepšie ceny, ale hlavne, kopec srandy. Mne a mojím blízkym kamarátom Mário naplánoval nezabudnuteľný zájazd na juh Queenslandu. Všetko bolo skvele zorganizované a išlo podla plánu.

Kam dál?