Tohtoročné Halloweenské udalosti v Austrálii 2023

Tohtoročné Halloweenské udalosti v Austrálii 2023

Halloween je už za rohom (presne 31. októbra) a hoci to nemusí byť najväčšia udalosť v austrálskom kalendári, vždy existuje veľa spôsobov, ako sa strašidelne dobre zabaviť.

 

Ak hľadáte zámienku, ako sa obliecť a rozbúchať srdce, tu sú niektoré z najkrajších podujatí, ktoré sa odohrávajú v Austrálii na oslavu strašidelnej sezóny.

 

Sydney: Halloween v The Rocks

The Rocks je štvrť s historickými budovami ukrytými v tieni prístavného mosta v Sydney – takže prirodzene ožíva (alebo umiera) na strašidelný víkend Halloween. V kine Laneway sa budú premietať filmy od klasických old-school až po slashery, pri ktorých tuhne krv – a nie je potrebné si ich rezervovať, pretože predstavenia sú zadarmo!

Ak sa cítite dobrodružnejšie, urobte si prehliadku duchov po okrsku. Vstupenky zahŕňajú pešiu prehliadku po The Rocks, po ktorej nasledujú strašidelné croissanty v Creperie Suzette. Uistite sa, že sledujete Thriller Flash Mobs pre vzrušujúcu zábavu.

 

Melbourne: Luna Dark

Od 27. do 31. októbra sa Luna Park premení na halloweenske útočisko. Počas dňa sú tam hravé priestory vhodné pre deti, ale keď sa zotmie, začína sa zábava, pri ktorej vám bude behať mráz po chrbte. Ponorte sa do vzrušujúcich jázd, strašidelného vlaku a komunikujte s potulnými hororovými hercami. Ponorte sa do strašidelného bludiska Behind the Screams, postavte sa zlovestným klaunom a strašidelným bábikám alebo sa vydajte na cestu vlakom End of the Line. Pripojte sa k špeciálnej All Hallows Eve slávnosti 31. októbra a nenechajte si ujsť nočnú CarnEvil párty len pre dospelých. Rezervovať tu.

 

Adelaide: Fright Night Halloween Walk Through

Prejdite sa po najstrašidelnejšej atrakcii Adelaide od piatka 27. októbra do utorka 31. októbra. Prejdite sa mrazivým karnevalovým labyrintom, postavte sa trom mrazivým strašidelným miestnostiam a zoznámte sa s naším strašidelne pohlcujúcim obsadením hercov. Podstúpte strašidelnú premenu s maľovaním na tvár a vychutnajte si maškrty od Big Softy's Ice Cream Adelaide & Jhan's Fusion Malaysian Cuisine. Odvážite sa pridať? Viac info tu.

 

Hobart: Coven

Ponorte sa do temného lákadla „The Coven—Halloween Edition“ v piatok 27. októbra o 22:00 pri Hobartovom oltári. Oslávte s The Coven, najlepším austrálskym gotickým/alternatívnym nočným klubom. Predveďte sa vo svojom najodvážnejšom kostýme, bojujte o ceny za najlepšie oblečenie a vychutnajte si darčeky. Osem dídžejov uchváti mixom gotických a industriálnych beatov uprostred strašidelnej atmosféry, laserov a pary. Získajte lístky tu na tento Halloween!

 

Brisbane: Halloween Hall

28. októbra sa Brisbane's Fortitude Music Hall premení na multizmyslový strašidelný dom s pôsobivou zostavou umelcov. Hlavnými predstaviteľmi nebudú nikto iný ako Ricki-Lee a Samantha Jade – dve predstavenia, ktoré musíte vidieť, ak chcete zažiť austrálsku hudobnú kultúru v jej jadre. Pre každého bude niečo, od drag queens až po vedľajšie predstavenia. Očakáva sa, že párty sa vypredá, tak si rýchlo zaobstarajte lístky tu!

 

Perth: Halloween Twilight Markets

Oslávte desivú sezónu vo veľkom štýle na Twilight Halloween Markete, ktorý sa nachádza v Supreme Court Gardens. Prezrite si 80 najlepších remeselných stánkov v Západnej Austrálii, doprajte si delikátny výber jedál a zabávajte sa na živej hudbe. Je to dokonalá zmes sviatočnej zábavy a remeselného pôvabu, ktorá vytvára náladu na nezabudnuteľnú halloweensku oslavu. Viac podrobností tu!

 

Darwin: Festival elektrickej búrky

Zvolajte svoj najdesivejší kostým na najväčšiu halloweensku párty na južnej pologuli dňa 28 októbra (sobota). Electric Storm je späť, aby strašila amfiteáter Botanic Gardens po masívnom vypredanom podujatí v roku 2022. Očakávajte ohňových tanečníkov, veštcov, mrazené koktaily a peňažné ceny pre najlepšie oblečených. Bude to nezabudnuteľná noc plná zábavy a hrôzy. Získajte vstupenky tu!

 

Canberra: Tanec mŕtvych

Objavte svet vzrušujúcich atrakcií a desivých pôžitkov v Dance of the Dead. Doprajte si strašidelné maškrty a tajomné nápoje, ktoré spravia náladu. Predveďte svoje najlepšie halloweenske oblečenie a získajte šancu vyhrať lákavý poukaz v hodnote $200. Odohráva sa v inkluzívnej, body-positive a LGBTQIA+ priateľskej atmosfére, kde ožívajú halloweenske sny. Zabezpečte si svoje miesto tu a pripravte sa na nezabudnuteľnú noc strašidelnej zábavy a slávností už túto sobotu 28. oktobra!

 

Zdroj TU 

Kam dál?