TOP 5 DÔVODOV PREČO ÍSŤ ŠTUDOVAŤ DO AUSTRÁLIE

TOP 5 DÔVODOV PREČO ÍSŤ ŠTUDOVAŤ DO AUSTRÁLIE

Rozhodnúť sa, kam ísť študovať, sa v súčasnom globálnom prostredí môže stať jedným z najdôležitejších rozhodnutí v živote.

A medzi mnohými zaujímavými destináciami vyniká jedna krajina svojou nezameniteľnou príťažlivosťou – Austrália.

 

Rokmi sa Austrália etablovala ako žiadaná destinácia pre medzinárodných študentov, či už z dôvodu svojho pôvabného prírodného prostredia,

vysoko kvalitných vzdelávacích inštitúcií alebo rozmanitosti kultúrnej scény. Preto sme sa rozhodli priblížiť vám top päť dôvodov,

prečo by ste mali zvážiť túto krajinu pre získanie nových vedomostí a skúseností. 

 

1. Cenovo dostupné a flexibilné štúdium

V Austrálii sú veľmi populárne tri typy kurzov, z ktorých si môžeš vybrať:

 

A) JAZYKOVÉ KURZY (ELICOS):

Tento program ti pomôže rýchlo si zlepšiť úroveň angličtiny alebo sa pripraviť na medzinárodnú skúšku z angličtiny ako IELTS, TOEIC, TOEFL, Cambridge a iné. Jazykové kurzy sú perfektné pre teba, ak uvažuješ ísť do Austrálie a tvoja angličtina nie je dobrá. Čím lepšiu angličtinu máš tým rýchlejšie získaš aj lepšie platenú prácu. Dĺžka jazykových kurzov je rôzna. Anglické kurzy môžeš študovať od troch mesiacov až po 1 rok.

Viac o jazykovych kurzoch: https://www.g8m8.sk/jazykove-skoly-v-australii 

 

B. VYŠŠIE ODBORNÉ VZDELANIE (VET): existujú 3 rôzne úrovne týchto kurzov: 

a. Certificate 

b. Diploma 

c. Advanced Diploma

 

Tieto kurzy sú zamerané na teoretickú aj praktickú časť. Štúdium je veľmi flexibilné a vďaka tomu budeš mať dostatok času pracovať a užívať si Austráliu.

Odborné kurzy sú cenovo dostupnejšie ako vysokoškolské vzdelanie. Je to ideálne riešenie na začiatok tvojho dobrodružstva v Austrálii. Ale tiež na získanie nových vedomostí a zručností.

Viac o odborných kurzoch: https://www.g8m8.sk/odborne-skoly-v-australii

 

C. VYSOKOŠKOLSKÉ VZDELANIE: môžeš nadviazať a pokračovať v štúdiu na vysokej škole a získať bakalársky, magisterský alebo dokonca MBA titul. Tieto kurzy sú drahšie avšak tieto tituly sú medzinárodne uznávané. 

Viac o štúdiu na univerzite: https://www.g8m8.sk/univerzity-v-australii 


2. Austrálsky vzdelávací systém

Vzdelávací systém v Austrálii patrí medzi jeden z najlepších na svete. Je vysoko hodnotený a atraktívny pre zahraničných študentov, vrátane tých,

ktorí prichádzajú na jazykové štúdium. 

Austrália je veľmi obľúbená medzi zahraničnými študentami a patrí medzi top destinácie pre medzinárodných študentov z celého sveta.

V Austrálii môžeš študovať všetky typy kurzov na všetkých úrovniach. Od jazykových kurzov cez podnikanie či jógu!

3. Práca popri štúdiu

Austrália má najvyššiu minimálnu mzdu na svete a to $23.23/hodina. Popri štúdiu môžeš pracovať až 48hod za 2 týždne a cez prázdniny dokonca neobmedzene!

Naši študenti si  vždy dokázali zarobiť späť investované náklady a dokonca aj našetriť či už na cestovanie po Austrálii alebo ďalšie plány do budúcna. 

 

4. Prírodné krásy a dobrodružstvá

Austrália je známa svojou úžasnou prírodou, vrátane veľkého koralového útesu, púští, tropických pralesov a nádherných pláží.

Štúdium v Austrálii ponúka príležitosť objaviť tieto prírodné krásy, zapojiť sa do rôznych outdoorových aktivít a zažiť dobrodružstvá, ktoré inde nenájdete.

 

5. Kultúra, spoznanie ľudí z celého sveta a skúsenosti na celý život

Austrália je známa svojou rozmanitosťou a priateľským prístupom k medzinárodným študentom. Môžeš stretnúť ľudí z celého sveta,

čo ti poskytne možnosť rozšíriť si obzory, spoznať rôzne kultúry a získať nových priateľov z rôznych krajín.

To ti tiež pomôže zlepšiť tvoje komunikačné a sociálne zručnosti, čo je dôležité v globálnom pracovnom prostredí.

 

Štúdium v Austrálii je viac než len vzdelanie – je to komplexný zážitok, ktorý obohatí tvoj život na mnohých úrovniach a poskytne ti neoceniteľné skúsenosti na celý život.

Chceš sa dozvedieť viac? Nezáväzne sa zaregistruj tu a my sa Ti ozveme! Spolu nájdeme najlepšie riešenia pre tvoj štúdijno-pracovný pobyt v Austrálii.

Kam dál?