Uč sa anglicky online a zdarma

Uč sa anglicky online a zdarma

Prinášame rady a tipy, ako nepremárniť karanténu a posunúť sa ďalej. Môžeš sa zdokonaliť v cudzom jazyku a konečne sa naučiť to, čo si nestihol. Ideš do toho? Namiesto obecných rečí prinášame konkrétne tipy, ako sa posunúť ďalej a využiť tak voľný čas. 

Samozrejme sa tento štýl výuky nemôže rovnať tomu, čo zažiješ napríklad v Austrálii, kde ťa okolnosti donútia hovoriť anglicky 24/7, je ale dobré sa motivovať a až to pôjde, môžeš využiť znalosti, ktoré nadobudneš, k ďalšiemu štúdiu a predovšetkým k ceste za dobrodružstvom!

Asi väčšina pozná aplikáciu DuoLingo, bezplatnú platformu pre vzdelávanie sa v cudzích jazykoch. Mimo užitočných aplikácií ale môžeš naraziť tiež na skvelých instagramerov a youtuberov - a že ich je! 

Z tých českých by sme radi vypichli Jakuba Čáslavu a jeho instagram @kubova_english. Naučíš sa tu veľa idiómov a slovíčok, ktoré ti isto prídu vhod. Okolo Jakuba sa navyše vytvorila úžasná komunita ľudí, a tak nie je pochýb, že tu narazíš na viacero podobných nadšencov.

Medzi miliónmi youtuberov by sme radi upozornili na nasledujúcich:

  • English with Lucy patrí medzi najobľúbenejšie youtube kanály venujúce sa výuke angličtiny vôbec. Jej britská angličtina je nádherná. Sledovať ju môžeš taktiež prostredníctvom ďalších médií, napr. na Facebooku (instagramový účet jej bol zrejme ukradnutý, takže je treba počkať na jeho obnovu).

  • Pokiaľ ti nevyhovuje britská angličtina a radšej by si americkú, potom doporučujeme sledovať Rachel’s English. Tiež ju môžeš sledovať na Facebooku.

  • Ďalšia veľmi sympatická lektorka pôsobí prostredníctvom mmmEnglish a jej videá sú skvelo štrukturované, takže každý jav pochopíš veľmi rýchlo. Doporučujeme!

  • Skvelú výuku ponúka taktiež Learn English 101. Alisha má snahu rozhovoriť každého. Tak do toho! 

  • Billie Haase pôsobí ako učiteľka na Oxford TEFL v Barcelone. Jej videá na kanály Language Coaching sú skôr pre pokročilejších, a tak pokiaľ sa pripravuješ na CAE a podobné certifikáty, iste ju musíš sledovať, pretože ti pomôže s prípravou na náročnú skúšku. A kedy inokedy sa do toho pustiť než teraz?

  • Pokiaľ holduješ radšej vtipnejším štýlom výuky, doporučujeme sledovať Learn English with Papa Teach Me.

  • Ako posledný, ale nie menej významný, zmienime taktiež British Council | LearnEnglish Teens, ktorý je prepojený s platformou Learning English Teens.

Z druhej strany je potom možné sledovať Američana Gavina a jeho snahy naučiť sa česky, ktoré sú zdokumentované na jeho youtube kanály TadyGavin. Pobavíš sa a iste pochytíš veľa (užitočných) slovíčok, rozdiely medzi češtinou a angličtinou.

Za skvelý zdroj pre štúdium považujeme taktiež Learn English od British Council. Ako na prácu s touto stránkou sa dozvieš v ich sekcii Covid-19 learning support. Môžeš si urobiť test, ktorý otestuje tvoju úroveň a na základe toho sa ďalej rozvíjať, čo nám príde super.

Pokiaľ ťa zaujíma dianie vo svete a vlastne akákoľvek téma, doporučujeme zamerať sa na TED talk, rôzne podcasty, alebo trebárs nastaviť do telefónu aplikáciu BBC iPlayer Radio (Android, iOS)a počúvať rôzne stanice BBC.

Tipy na podporu rozprávania v angličtine nájdeš taktiež na Talk English, prípadne môžeš prostredníctvom komunít nájsť niekoho, kto s tebou cez Skype prehodí pár slov. Takú komunitu nájdeš prostredníctvom sociálnych sietí na príslušných kanáloch. Kreativite sa medze nekladú.

Kam dál?