Učitelia angličtiny v Austrálii sú absolútne super

Učitelia angličtiny v Austrálii sú absolútne super

Dobrý deň zo Sydney.

Cesta prebehla pomerne dobre a pomaličky sa tu už udomácňujem. Bola som už aj v Great Mate kancelárii v Sydney a zoznámila som sa s dievčatami, dokonca som si už našla aj prácu, počasie je nádherné a každý deň si užívam na pláži. Čo sa týka jazykovej školy Kaplan, tak škola je v Manly polohou úplne super. Pláž je cez cestu a keď sedím v triede vidím priamo na oceán, prestávky trávime na balkónoch s výhľadom na more a pláž. Prvý deň v škole urobíte test a zaradia Vás do skupiny podľa dosiahnutej známky. To je absolútne spravodlivé a korektné. Myslím, že študenti v triede sú znalosťami absolútne + - na tom rovnako a len na Vás záleží ako sa budete ďalej posúvať, všetko je to o vlastnej disciplíne aj o samoštúdiu po vyučovaní. Ja som sa po 4 týždňoch posunula na IELTS prípravu, niektorí si vybrali Cambridge prípravu. Náročnosťou sú podobné, len známkovanie je rozdielne. IELTS ma skóre od 2.5 po 9, podľa toho, na čo to človek potrebuje. Pre ďalšie štúdium v Austrálii stačí IELTS od 5.5.

V triede, čo som dosť prekvapená, nie sú Japonci, Kórejci ani Číňania. Ak sa objaví jeden - dvaja, tak to je veľa. Moji spolužiaci sú Švajčiari, Francúzi, Belgičania, Brazílci, taktiež sú tu aj Slováci a Česi, ale ojedinele. Čo sa týka učiteľov, tí sú absolútne super! Mala som štastie na osobnosti čo ma podporovali, hľadali najlepší spôsob výučby, dávali rôzne odporúčania, či už na techniku vzdelávania, učebnice, testy, voľnočasové speaking activity a pod. V triede v škole býva dozor (učiteľ) a ten Vám pomože ak si robíte domáce úlohy a ak natrafíte na niečo, čomu nerozumiete, tak Vám to ochotne vysvetlí, či Vám odporučí v čom máte pridať, resp. možete si vybrať, či chcete študovať popoludní speaking, reading, writing, či listening. Na všetko sú školské pomôcky, alebo podklady nájdete na školskom internete. Učenie angličtiny tu ide oveľa ľahšie. Štúdium je ranné, ale dá sa zmeniť aj na večerné, nakoľko niektorí študenti cez deň pracujú. Taktiež škola robí voľnočasové aktivity a študenti ich radi využívajú, nakoľko sú pomerne lacné, alebo sa za ne neplatí. Populárne sú grilovačky na pláži, volejbal a turistika na veľmi pekné miesta v Sydney.

Čo sa týka práce, tá sa dá zohnať pomerne ľahko. Je to napr. upratovanie v administratívnych budovách, práce v reštauráciách, hoteloch, puboch, umývanie riadov, záhradkárčenie, vedenie domácnosti, starostlivosť o deti a chalani zoženú aj prácu na stavbe, čašníkov, technický cleaning atď. Hodinové sadzby sú od 15 do 25 AUD za hodinu.

Ja som tu veľmi spokojná a šťastná. Super sú počasie, atmosféra, ľudia aj spolužiaci. Sme tu ako jedna rodina. Moje očakávania Austrália absolútne napĺňa. Len keby som mala viac času, normálne som tu zaneprázdnená a nestíham... je to totálny RESET... relax... pohoda :)

Ešte raz ďakujem za všetko :)

Viera Kováčiková
viera.kovacikova@gmail.com

Kam dál?