Vyhlásenie k požiarom v Austrálii 2020

Vyhlásenie k požiarom v Austrálii 2020

Ahoj Grejtmejťáci,

 

tu je Peter Kováč, riaditeľ agentúry G8M8 Great Mate. Zdravím vás zo Sydney, z našej centrálnej pobočky. Rád by som vám dal pár aktuálnych informácií ohľadne aktuálnej situácie, čo sa týka požiarov v Austrálii. Je to pre nás samozrejme starosť a určite aj pre vás, prípadne vašich rodičov a blízkych, ktorí môžu pod prípadným tlakom médií mať dojem, že nepôjdete do bezpečnej krajiny a že sa vám môže niečo stať. Poďme si teda objasniť pár faktov a informácií, čo sa vlastne deje, kde sa to deje a prečo je stále dobrý nápad vyraziť sem k nám do Austrálie zažiť úžasné dobrodružstvo a skúsiť si život či už v Sydney, alebo v iných mestách po celej Austrálii.

Áno, v Austrálii horí a požiare sú aktuálne na územiach štátov New South Wales, Victoria a Queensland. Tieto tri hlavné štáty na východnom a juhovýchodnom pobreží sú, čo sa týka požiarov, najviac spomínané, pretože sú v relatívne krátkom dosahu od väčších miest. Požiare ako také k Austrálii patria a horí tu každý rok, pretože tak austrálska fauna funguje. No tento rok je to o poznanie väčšie.

Pokiaľ by ste vyrazili autom zo Sydney, tak cca 1 až 1,5 hodiny jazdy za mestom už by ste sa mohli dostať do miest, kde zrovna požiare sú. Ale všetky tieto požiare v blízkosti väčších miest sú pod kontrolou požiarnikov a tak šanca, že by sa rozšířili bližšie k veľkým mestám, je prakticky nulová. Čo sa týka dvoch najväčších miest Sydney a Melbourne, tak tie viac než požiare obťažuje dym, ktorý sa môže dostať niektoré dni aj do miest, pokiaľ zafúka vietor z pevniny a privedie dym od ohňov. Na internete sa objavujú síce desiatky obrázkov napr. Opery v Sydney, ktorá nie je skoro vidieť z druhej strany. Taká situácia tu bola cca 1 deň, ale v decembri 2019! Len médiá ju používajú stále a stále dokola a tak sa to môže zdať ako stále aktuálna situácia. Ale ako som sa už zmienil, niektoré dni pri zlom vetre sa dýchacie podmienky môžu na pár hodín trošku zhoršiť.

V skratke, je to jednoduché. Pokiaľ sa budete po vašom príjazde pohybovať vo veľkých mestách a v prípade výletov mimo mesto počúvať varovania požiarníkov kam nejazdiť, tak budete v úplnom bezpečí.

Z toho vyplýva, že neexistuje v aktuálnej chvíli žiadny dôvod prečo by ste sa mali báť do Austrálie vyraziť, či už z bezpečnostných alebo ekonomických dôvodov. Lebo práve to, že by teraz ľudia prestali do Austrálie jazdiť, by bylo to najhoršie, čo by sa mohlo stať. Austrália potrebuje nahodiť ekonomické motory a tak, ako každý utratený dolár v Austrálii pomôže ekonomike sa opät rozbehúť naplno a pomôcť s nákladmi, ktoré so sebou požiare priniesli, tak i táto nepríjemná a kritická situácia vytvára desiatky a desiatky nových pracovných miest, len čo sa týka stavebníctva, kde bude potreba znova postaviť zničené a zhoreté domy.

Keď máte stále ešte nejaké nejasnosti ohľadne aktuálnej situácie, kontaktujte našich agentov na Slovensku alebo v Čechách a spýtajte sa na čo potrebujete. Prípadne môžete kontaktovať nás priamo sem do Sydney a opýtať sa na aktuálne informácie priamo z tadeto.

Prileťte a roztočte život naplno v Austrálii s Great Mate.

Peter Kováč - CEO G8M8 Great Mate

 
 

Kam dál?