Zvýšenie limitu odpracovaných hodín pre zahraničných študentov zo 40 na 48 hodín za dva týždne

Zvýšenie limitu odpracovaných hodín pre zahraničných študentov zo 40 na 48 hodín za dva týždne

Od 1.7.2023 sa zvyšuje limit odpracovaných hodín pre zahraničných študentov z pôvodných 40 hodín dvojtýždenne na 48 hodín dvojtýždenne.

 

Od 1. júla 2023 austrálska vláda znovu zavedie limity na počet odpracovaných hodín povolených pre držiteľov študentských víz (trieda 500), ktorí študujú a pracujú v Austrálii. 

 

Počas pandémie mali držitelia študentských víz neobmedzené pracovné povolenie. Toto dočasné opatrenie skončí 30. júna 2023. Od 1. júla 2023 bude povolený počet pracovných hodín počas štúdia obmedzený, ale zvýšený na 48 hodín za štrnásť dní a počas prázdnin zostáva neobmedzené pracovné povolenie. To zaisťuje, že držitelia študentských víz sa môžu sústrediť na svoje vzdelávanie v Austrálii, ale sa aj zamestnať a získať cenné pracovné skúsenosti počas štúdia. Limit odpracovaných hodín bude platiť pre všetkých zahraničných študentov bez ohľadu na to, kedy začali študovať v Austrálii.

 

Zdroj: https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/getting-a-visa/visa-listing/student-500/temporary-relaxation-of-working-hours-for-student-visa-holders

Kam dál?