Pred odletom do Austrálie

Po úspešnom vybavení víz je potrebné zariadiť nasledujúce kroky pre úspešný odlet do Austrálie.

Tip odborníka


Odporúčame uzavrieť takisto cestovné pripoistenie, aby si bol krytý/á aj počas tranzitu a v prípade, že povinné poistenie niektoré oblasti nekryje. Pripoistenie ponúkame za nákupné ceny. Spýtaj sa nášho zástupcu. Simona, G8M8 Nitra

Čo všetko mi pred odletom do Austrálie zariadi G8M8?

  • Ubytovanie - naša agentúra zabezpečuje ubytovanie hneď po zakúpení letenky, spravidla na prvé 4 týždne pobytu, ktoré je možné na mieste si predĺžiť.
  • Poistenie - každý študent musí mať uzatvorené povinné zdravotné poistenie OSHC od austrálskej poisťovne. Odporúčame si uzatvoriť aj komplexné komerčné pripoistenie na jeden rok.
  • SIM karta - každý študent ešte na Slovensku dostáva od nás zdarma SIM kartu s neobmedzeným kreditom (neobmedzené volania a smsky + 5 GB Internet) na prvý mesiac vrámci Austrálie. 
  • Bankový účet - jednou z nesporne veľmi výhodných služieb našej agentúry je otvorenie účtu v austrálskej banke už zo Slovenska. Vedenie účtu je zdarma.
  • Informačný balíček - dostaneš informačný balíček so základnými informáciami a poznatkami o tom, čo je potrebné urobiť v priebehu prvého týždňa po príchode do Austrálie a na čo nesmieš zabudnúť prvý deň v škole. Balíček obsahuje aj informácie o sviatkoch v Austrálii, dôležité telefónne čísla a adresy, informácie o doprave.

 

Čo by som si mal zariadiť naviac?

Medzinárodný vodičský preukaz - odporúčame vybaviť si na Slovensku medzinárodný vodičský preukaz (je to lacnejšie a jednoduchšie), alebo si ho dať preložiť priamo v Austrálii.

Kópie osobných dokladov - odporúčame preložiť si doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní a urobiť fotokópie dôležitých dokumentov (občiansky preukaz a pas).

Splnomocnenie na právne úkony - v prípade, že odchádzaš zo Slovenska na dlhší čas, je vhodné zadovážiť rodičom alebo inej blízkej osobe splnomocnenie na právne úkony. Poverená osoba je potom oprávnená robiť rozhodnutia a podpisovať dokumenty v tvojom mene. Viac informácií dostaneš u notára. Dané splnomocnenie nie je možné využívať pri všetkých bankových operáciách, preto sa radšej vopred informuj priamo v pobočke banky.

Splnomocnenie na pošte - podobné splnomocnenie je potrebné vybaviť aj pre poštový úrad kvôli pošte určenej do vlastných rúk. Toto splnomocnenie ale neplatí na preberanie peňazí.

Zdravotná poisťovňa, sociálna poisťovňa a úrad práce - pre predchádzanie možným nepríjemnostiam po návrate, ešte pred odchodom sa informuj o povinnostiach voči zdravotnej aj sociálnej poisťovni a úradu práce, ktoré vyplynú z dlhodobého pobytu v zahraničí.

Tip odborníka


Jedna z možností je preložiť si vodičský preukaz priamo v Austrálii. V agentúre ti poskytneme všetky informácie. Peter, G8M8 Sydney

Pozor na austrálske slnko

Upozorňujeme na nevyhnutnosť používania opaľovacieho krému s faktorom SPF 30 zakúpeného v Austrálii. Na cene nezáleží, účinnosť lacných a drahých krémov je rovnaká.

Mohlo by ťa zaujímať

Kam dál?