Pred odletom do Austrálie

Po úspešnom vybavení víz je potrebné zariadiť nasledujúce kroky pre úspešný odlet do Austrálie.

Tip odborníka

Simona G8M8 NitraOdporúčame uzavrieť takisto cestovné pripoistenie, aby si bol krytý/á aj počas tranzitu a v prípade, že povinné poistenie niektoré oblasti nekryje. Pripoistenie ponúkame za nákupné ceny. Spýtaj sa nášho zástupcu. Simona, G8M8 Nitra

Čo všetko mi pred odletom do Austrálie zariadi G8M8?

  • Letenka - zabezpečíme ti najvýhodnejšiu a najpriamejšiu letenku vďaka dlhoročnej praxi. V prípade, že si ju kupuješ sám, je dobré, ak nám pošleš jej kópiu.
  • Ubytovanie - naša agentúra zabezpečuje ubytovanie hneď po zakúpení letenky, spravidla na prvé 4 týždne pobytu, ktoré je možné na mieste si predĺžiť.
  • Poistenie - každý študent musí mať uzatvorené povinné zdravotné poistenie OSHC od austrálskej poisťovne. Odporúčame si uzatvoriť aj komplexné komerčné pripoistenie na jeden rok.
  • SIM karta - každý študent ešte na Slovensku dostáva od nás zdarma SIM kartu s neobmedzeným kreditom (neobmedzené volania a smsky + 5 GB Internet) na prvý mesiac vrámci Austrálie. 
  • Bankový účet - jednou z nesporne veľmi výhodných služieb našej agentúry je otvorenie účtu v austrálskej banke už zo Slovenska. Vedenie účtu je zdarma.
  • Informačný balíček - dostaneš informačný balíček so základnými informáciami a poznatkami o tom, čo je potrebné urobiť v priebehu prvého týždňa po príchode do Austrálie a na čo nesmieš zabudnúť prvý deň v škole. Balíček obsahuje aj informácie o sviatkoch v Austrálii, dôležité telefónne čísla a adresy, informácie o doprave.

 

Čo by som si mal zariadiť naviac?

Medzinárodný vodičský preukaz - odporúčame vybaviť si na Slovensku medzinárodný vodičský preukaz (je to lacnejšie a jednoduchšie), alebo si ho dať preložiť priamo v Austrálii.

Kópie osobných dokladov - odporúčame preložiť si doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní a urobiť fotokópie dôležitých dokumentov (občiansky preukaz a pas).

Splnomocnenie na právne úkony - v prípade, že odchádzaš zo Slovenska na dlhší čas, je vhodné zadovážiť rodičom alebo inej blízkej osobe splnomocnenie na právne úkony. Poverená osoba je potom oprávnená robiť rozhodnutia a podpisovať dokumenty v tvojom mene. Viac informácií dostaneš u notára. Dané splnomocnenie nie je možné využívať pri všetkých bankových operáciách, preto sa radšej vopred informuj priamo v pobočke banky.

Splnomocnenie na pošte - podobné splnomocnenie je potrebné vybaviť aj pre poštový úrad kvôli pošte určenej do vlastných rúk. Toto splnomocnenie ale neplatí na preberanie peňazí.

Zdravotná poisťovňa, sociálna poisťovňa a úrad práce - pre predchádzanie možným nepríjemnostiam po návrate, ešte pred odchodom sa informuj o povinnostiach voči zdravotnej aj sociálnej poisťovni a úradu práce, ktoré vyplynú z dlhodobého pobytu v zahraničí.

Tip odborníka

Peter G8M8 SydneyJedna z možností je preložiť si vodičský preukaz priamo v Austrálii. V agentúre ti poskytneme všetky informácie. Peter, G8M8 Sydney

Pozor na austrálske slnko

Upozorňujeme na nevyhnutnosť používania opaľovacieho krému s faktorom SPF 30 zakúpeného v Austrálii. Na cene nezáleží, účinnosť lacných a drahých krémov je rovnaká.

Mohlo by ťa zaujímať

Kam dál?