Mestá v Austrálii

Mnoho ľudí pozná z celej Austrálie Sydney a Melbourne, taktiež sa myľne domnievajú že jedno z nich je aj hlavným mestom. V Austrálii je však mnoho nie veľmi známych, ale o to zaujímavejších miest.

Sydney

Sydney

Sydney je najväčšie, najľudnatejšie a najznámejšie mesto v Austrálii. Mnohí hovoria, že sa tu nachádza najkrajší prístav na svete. Najznámejšie miesta v Sydney sú Opera House a Harbour Bridge. Mesto je tiež známe vďaka vychýreným plážám (Bondi, Coogee, Manly) a početným parkom aj v centre mesta.

Melbourne

Melbourne

Druhým najväčším mestom je Melbourne, ktoré je najviac „európskym“ zo všetkých austrálskych miest. Melbourne je známe značnou imigráciou z Talianska a Grécka. Žije tu druhá najväčšia komunita Grékov na svete (po Aténach). Každý január sa tu koná tenisový turnaj Australian Open a v novembri jeden z najnámejších konských dostihov na svete Melbourne Cup. Je to aj mesto módy a jedla.

Brisbane

Brisbane

Je to tretie najväčšie mesto, má subtropickú klímu a je postavené okolo rieky Brisbane River. Vládne tu uvoľnený životný rytmus. Je obľubené hlavne pre to, že sa nachádza približne hodinu cesty od známej obľúbenej turistickej destinácie Gold Coast. Brisbane však nemá vlastné mestské pláže.

Gold Coast

Gold Coast

Gold Coast je pobrežné mesto južne od Brisbane. Je slávne najmä pre svoje dlhé pláže - až 30 km. Na väčšine miest sa dá aj surfovať. Je to akási austrálska obdoba Miami Beach. Nachádza sa tu množstvo zábavnych parkov a turistických atrakcií.

Perth

Perth

Perth sa nachádza v štáte Západná Austrália. Je označované ako mesto plné vitality a optimizmu. Ľudia sú tu veľmi ochotní a priateľskí, hrdí na elegantné nákupné centrá, umelecké galérie, možnosti kultúrneho a športového vyžitia.

Adelaide

Adelaide

Adelaide má približne 1 miliónov obyvateľov. Nachádza sa na juhu Austrálie. Mesto je známe starostlivo udržiavanými ulicami, parkami a slnečným podnebím, ktoré blahodárne pôsobí na ľudskú psychiku.

Canberra

Canberra

H
lavným mestom Austrálie sa po dlhom súperení medzi Sydney a Melbourne stala Canberra. Výstavba mesta bola zahájená začiatkom 20. storočia. Mesto bolo postavené doslova na zelenej lúke.

Hlavným mestom Tasmánie je Hobart.

Kam dál?